Druhy masáží

Klasická zdravotní masáž

Jedná se o masáž, která napomáhá celkové regeneraci a rehabilitaci organismu. Uvolňuje fyzické i psychické napěti, odstraňuje ztuhlost a bolestivost svalstva i kloubů a blokace  Dochází ke stimulaci krevního oběhu, což způsobuje lepší prokrvení masírovaných tkání, rozpohybuje lymfatický systém a urychlí látkovou výmenu. Reflexně je ovlivňována také činnost vnitřních orgánů.   Při této masáži je možné využít i prvky jiných technik ( např. reflexní terapie, možná  je i kombinace s baňkami ).

Relaxační, regenerační masáž

Regenerační masáž slouží k uvolnění těla i mysli a k navození hluboké relaxace. Odstraňuje stres, napětí, zmírňuje bolesti zad, ztuhlost šíje a přináší celkové zklidnění. Při masáži dochází ke zrychlení látkové výměny, vytlačení odpadních vod a balastních látek. Nastupuje celková regenerace organismu, odstranění  únavy a pocit lehkého těla.

Ruční lymfatické masáže

Lymfatické ústrojí se přirovnává ke kanalizaci a tělo k velkoměstu. Celý náš organismus protkává složité potrubí lymfatických cév, které odvádí všechny krevní splašky do odpadních jímek, jakými jsou ledviny nebo játra. Jestliže se tento systém ucpe, nebo bude jen líně plynout, pak jsou nejčastějšími projevy pocity únavy, těžké nohy, celulitida, zvětšení objemu břicha, celkové zpomalení metabolismu, oslabení imunity, otoky (nohy, ruce, břicho, oční víčka). Na rozdíl od krve nemá mízní systém žádnou pumpu, jakou je srdce a můžeme ho uvést do chodu jen vnějším pohybem. Citlivým lidským rukám se žádný přístroj nevyrovná. Speciálními hmaty posouváme lymfu v cévách a nutíme ji k práci. Po prvních ošetřeních ucítíte výrazné uvolnění, může se objevit zvýšené vyměšování sliznic ( rýma, střeva, aj. )

Je jasné, že v našem současném životním prostředí to tento systém nemá vůbec lehké. Je natolik přetížený, že prostě na svůj úkol nestačí a tím vystavuje tělo trvalému poklesu imunity. Správně fungující lymfatický systém je základem pro prevenci nádorových onemocnění, je účinný v boji s nadváhou a usnadňuje regeneraci celého těla.

Reflexní masáž

Jedná se o diagnostiku a léčbu pomocí reflexních bodů na chodidle. Je to forma specializované masáže nohou, která se soustřeďuje na konkrétní oblasti na chodidlech. Tyto body jsou prostřednictvím nervové soustavy spojeny s tělními orgány. Chodidla jsou tedy takovými zeměpisnými mapami těla. Stimulace nervových zakončení na chodidlech vyvolává reflexní odezvu v příslušném orgánu a pomáhá zjistit i léčit mnohé potíže týkající se těla jako celku. Tato masáž upravuje nerovnováhu hormonálního systému, má vliv na stres a emoce, zlepšuje funkci srdce, střev a ledvin, pomáhá při chronické zácpě, dlouhotrvajících zánětech, léčbě chorob pohybového aparátu aj.

Baňkování (vakuoterapie)

Baňkováním, čili léčením baňkami se rozumí přikládání kulovitých nádobek s nahřátým vzduchem. Ochlazováním se pak v těchto baňkách vytvoří podtlak, jenž způsobí jejich přisátí na pokožku. Vakuoterapie je metodou známou již od starověku. Dokáže odstranit bolesti páteře a celého pohybového aparátu a ovlivňuje i funkci vnitřních orgánů. Působí fyzikálně, reflexně a metabolicky tím, že ovlivňuje pochody látkové výměny v přilehlém okolí a stimuluji imunitu organismu. Baňky se nechají přiloženy po určitou dobu, nebo se posouvají po příslušných částech těla. Podtlak vtáhne část kůže i podkoží do baňky a způsobí mimo jiné popraskání drobných cévek s malými krevními výrony, zřetelnými jako modřina. Ty se pak po několika dnech beze zbytku odhojí a zmizí.

Těhotenské masáže

Pravidelná masáž usnadňuje průběh těhotenství i porodu a maminka i miminko ji vnímají velmi pozitivně. Těhotenská masáž uvolňuje bolesti zad, šíje, odstraňuje pocity těžkých nohou, otoky nohou i rukou. Zabraňuje popraskání pokožky a vzniku jizev ( strie). Jedná se o naprosto bezpečnou techniku, která přináší fyzické, psychické i emocionální uvolnění. Při masáži se vždy používají základní přírodní oleje zvyšující elasticitu kůže. Masíruje se šíje, záda v hrudní oblasti a mezižeberní svaly, nohy zepředu, ruce a plosky nohou. Nemasíruje se oblast beder a kříže.

Masáž po porodu

Masáž po porodu pomáhá unavenému tělu k rychlejší regeneraci a především stabilizuje psychickou rovnováhu. Umožňuje se v krátké době vrátit do původní fyzické a psychické kondice. Zlepšuje průchodnost lymfatického systému, snižuje stres, prospívá tvorbě mléka, pomáhá relaxovat unavenému svalstvu a účinně bojuje proti striím. Maminky mohou mít v rámci možností po čas masáže miminko u sebe.